שלב שני

לחצו על השיעור הרצוי, ושם תוכלו לצפות בסרטון השיעור ולהיעזר בדפים הנלווים.

לאחר שסיימתם/ן, היכנסו לקבוצת הפייסבוק ותרגלו את השיעור יחד עם משתמשים/ות נוספים/ות!

השיעור השמיני

ברוכים הבאים לשלב השני של האתר! בשיעור זה כבר ממש עולים רמה. נאדר ונור נוסעים במכונית, ומלמדים אותנו את המילים השימושיות ביותר שנרצה להגיד לנהג מונית, ובאופן כללי כשאנחנו משוחחים עם חברים. הרבה הפתעות מחכות בשיעור - היכנסו ולמדו!

lesson 1 שיעור

השיעור התשיעי

בתחילת השיעור הזה תלמדו את אחד הנושאים החשובים ביותר בערבית: נטיית הפועל בהווה ובעתיד בערבית! אז הקשיבו טוב טוב בתחילת השיעור לנושא שכבר הופיע ועוד יופיע הרבה בכל שיחה שלכם בערבית. לאחר מכן, בהמשך השיעור, תוכלו ללמוד את המשך השיחה בין נור ונאדר שהתנהלה בשיעור השמיני. 

lesson 1 שיעור

השיעור העשירי

בשיעור זה אנו מלמדים מלים מתוך מוזיקת הפופ הערבית. אספנו את המלים המרכזיות שמופיעות ברוב השירים, ככה שלאחר למידת השיעור הזה תוכלו לפנות מיד אל סגנון המוזיקה היפה הזה ולנסות להתחיל לזהות מילים. כחלק מהתקדמותכם/ן וצבירת הידע בערבית המדוברת, קריטי שתכירו גם את עולם המוזיקה הערבית וזוהי דרך מצוינת להתחיל לזהות וללמוד גם את עולם התוכן הזה הקשור לאהבה, געגועים, רגשות חזקים ועוד ועוד. 

השיעור האחד-עשר

בשיעור זה נשמע שיחת סקייפ בין אח לאחות. האח בחו"ל עם החבר'ה, והאחות בבית ורוצה לדעת מה נשמע. נלמד בשיעור את הטיית שם העצם ממין נקבה, וכך גם נמשיך לתרגל את הפועל בזמן הווה ועתיד, ונרחיב את אוצר המילים היומיומי השימושי שלנו. 

lesson 1 שיעור

השיעור השנים-עשר

בשיעור זה, בו תלמיד בשם איתי הולך לשיעור פרטי, אנו נלמד את נטיית הפועל בהווה ועתיד. לא ניתן להגזים בחשיבות הנושא הזה, שכן הוא נמצא כמעט בכל משפט ומשפט בערבית המדוברת. בנוסף, אנו לומדים בשיעור נושא מרכזי ביותר - "המושא הישיר". אל תשכחו לצפות בשיעור תוך צפייה בטבלת הפעלים וברשימת הפעלים שצירפנו לה. 

lesson 1 שיעור

חומרי לימוד נוספים:

 

ניתן למצוא בדף תכנים נוספים.

השיעור השלושה-עשר

בשיעור זה תוכלו לתרגל את מה שלמדתם בשיעור הקודם! זוכרים שבשיעור 12 למדנו את כל נטיית הפועל בהווה-עתיד? עכשיו יש לנו בחור, שמגיע לראות דירה שאולי הוא יגור בה, וגם הוא וגם הדייר שמראה לו את הדירה משתמשים בהרבה פעלים בצורת הווה-עתיד! אז אולי השניים לא יגורו ביחד בסוף, אבל לפחות אתם תלמדו הרבה מהשיחה ביניהם! כאן נעשה לכם גם סדר בכל הקידומות של ההווה-עתיד. אז שווה לראות, עכשיו או בעתיד. 

lesson 1 שיעור